Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

Mecz kolejki – 3 pkt. FORTECA

11 kwietnia, 2009 |

W rozegranym meczu 4 kolejki rundy wiosennej pomiędzy TKKF ZUCH Orzepowice – LKS FORTECA Świerklany zwanym hitem kolejki zespół Fortecy zwyciężył 1:0. Mecz ten od początku był meczem walki, nikt nie odpuszczał, posypały się żółte kartki dla zespołu ze Świerklan co oznaczało, iż FORTECA nie przyjechała do Orzepowic aby stracic punkty, gdy zgromadzeni kibice na stadionie stwierdzili, iż remis byłby sprawiedliwy to w 86 minucie meczu nasz napastnik Marek Gąsior strzałem z dystansu w same okno bramki pokonał jak dotąd dobrze broniącego bramkarza Orzepowic. Kibice ze Świerklan byli zdumieni, to jest to, gramy do ostatniej minuty, pomimo, iż sędzia dolicza kolejne trzy a wynikiem wygranej była ogromna radośc naszych piłkarzy. Na wyróżnienie zasłużył cały nasz zespół, warto przypomnieć, iż nasza defensywa w czterech meczach nie straciła żadnej bramki a w ofensywie zdobyliśmy ich trzynaście. Takie właśnie mecze jak ten obrazują siłę i stabilnośc zespołu, Forteca swą postawą potwierdziła, że walka o mistrza jeszcze się nie zakończyła, w tej chwili liczą się tylko Rydułtowy i Świerklany i pomiędzy nimi rozstrzygnie się walka, póki co nasz zespół na pewno nie obawia się przeciwnika, wszystko zależeć będzie od tego kto straci więcej punktów w kolejnych meczach i jaki będzie wynik bezpośredniego meczu który odbędzie się w Świerklanach. Dziękuję za postawę drużyny w meczu i życzę Wesołych Świąt trenerowi, zawodnikom, działaczom oraz wszystkim kibicom naszej drużyny.
Forteca w tym meczu zagrała w składzie :Rugor, Garbacz, Szymura, Borkowski, Szypuła, Gasidło, Olszewski(c), Lubszczyk, Bieniek(Kąsek), Gąsior, Pastuszak.
Rezerwa: Tecław, Holona, Szczesny, Bochenek, Wieczorek.