IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

ZWYCIĘSTWO W XX KOLEJCE

6 maja, 2013 |

1:0 (0:0)
czechowicenew

W Niedzielne popołudnie odnieśliśmy skromne ale ważne zwycięstwo z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli zespołem MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE 1-0.Piłkarze FORTECY szybko chcieli się zrehabilitować za środową porażkę w Raciborzu
W 9. minucie strzał Sikorskiego z dystansu Łysoń z trudem przeniósł nad poprzeczkę, z kolei w 13. minucie centrę z lewego skrzydła uderzeniem w boczną siatkę zamknął Pancer. Po kolejnej minucie znów Sikorski próbował z rzutu wolnego i golkiper gości ponownie sparował futbolówkę poza plac gry, natomiast w 17. minucie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez obrońców, o centymetry pomylił się Szypuła. Jeszcze w 34. minucie Pancer mając „na plecach” dwóch rywali zdołał się obrócić i strzelić mocno, choć wprost w ręce Łysonia. Czechowiczanie nie zdołali w pierwszej połowie stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką bezrobotnego Łobaczewskiego.

Po przerwie gorąco w „szesnastce” przyjezdnych zrobiło się już w 54. minucie, gdy wpierw będąc niepilnowanym na szóstym metrze skiksował Pancer, a poprawka Wieczorka poszybowała nad poprzeczką. Groźną kontrę w niedzielnym spotkaniu MRKS wyprowadził dopiero w 58. minucie, lecz po zagraniu Mocki wychodzącego na czystą pozycję B.Adamca zatrzymała… sygnalizacja arbitra liniowego, który dopatrzył się pozycji spalonej. Również w 71. minucie jeden z nielicznych – ofensywnych zapędów MRKS-u, indywidualnie kończył uderzający zza pola karnego Then, jednak pomylił się dość znacznie. Miejscowi nadal wyraźnie przeważali i jeszcze w 73. minucie dośrodkowaną z rzutu rożnego futbolówkę bez zastanowienia uderzał Pancer, a ta minimalnie minęła lewy słupek. I wreszcie nadeszła 76. minuta meczu, która – jak się później okazało, była decydującym momentem niedzielnego pojedynku. Sikorski dograł wówczas piłkę do stojącego tyłem do bramki gości Pancera, tego według arbitra nieprzepisowo przytrzymywał Putek, ale widząc nadbiegającego na czternastym metrze Gąsiora sędzia zastosował przywilej korzyści i gracz Fortecy płaskim strzałem uszczęśliwił swoją drużynę i kibiców.