Forteca Świerklany

IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

forteca rozpoczyna sezon 2015/16

5 sierpnia, 2015 |

W meczu inauguracyjnym rozgrywki czwartoligowe sezonu 2015/16 zmierzymy się z zespołem DRZEWIARZA JASIENICA.Mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę(09.08) o godz.17.00. Zespół gości którego trenerem jest Wojciech Jarosz który zastąpił Ireneusza Kościelniaka został założony w 1954r posiada czarno-czerwono-zielone barwy. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców FORTECY.

2:0

Bramki: Wieczorek 7-karny, Miąsko 90+2. Sędziował Kretek (Bytom). Widzów 200.
FORTECA: Pluta – Sudoł, Suchanek, Łupiński, Radosław Żbikowski, Słaby, Pastuszak(Miąsko), Getler, Plewa, Zmuda (60. Uliarczyk), Wieczorek (80. Robert Żbikowski). Trener Robert ŻBIKOWSKI.
DRZEWIARZ: Michałowski – Studencki, Romanowicz, Chojnacki, Sekuła, Basiura, Jakowenko (65. Rzeźniczak), Kołodziej, Gajda, Łoś, Kozielski. Trener Wojciech JAROSZ.
Żółte kartki: Pastuszak, Getler – Kołodziej, Basiura, Kozielski.

Bardzo udanie rozpoczęli sezon 2015/16 rozgrywek IV-ligowych piłkarze FORTECY którzy pokonali zespół DRZEWIARZA JASIENICA 2-0.Objęliśmy prowadzenie już w 7 minucie spotkania po skutecznym wyegzekwowaniu rzutu karnego po faulu na Jarku Plewie przez Macka Wieczorka.W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę drużynie gości czekają na swą szanse w groźnych kontrach wyprowadzanych przez nas zespół.Najlepszą sytuacje na wyrównanie zmarnował Daniel Romanowicz który z 6m z rzutu pośredniego strzelił w poprzeczkę.Drugą bramkę zdobył debiutujący w naszym zespole Dawid Miąsko który w doliczonym czasie gry przypieczętował zwycięstwo FORTECY przytomnym strzałem po rzucie rożnym.