IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

Pierwsza porażka w IV lidze

17 września, 2012 |

2 : 1

Forteca Świerklany jechała na mecz z rezerwami GKS II Katowice, pełna nadzieji na zdobycz punktową. Mecz toczył się w szybkim tempie, był bardzo wyrównany, a piłkarze obu drużyn walczyli o każdy „metr boiska”. Objęliśmy prowadzenie w 16 minucie meczu, kiedy po akcji prawą stroną boiska oraz po dośrodkowaniu gola uderzeniem z półobrotu zdobył P. Pastuszak. W 34 min. spotkania sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką naszego piłkarza w polu karnym. Do piłki podszedł zawodnik gospodarzy A. Kowalczyk, którego intencję wyczuł nasz bramkarz, broniąc strzał, piłka jednak odpiła się od poprzeczki i nie pilnowany zawodnik przeciwników dobił ją z odległości 1 metra do pustej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem remisowym 1:1.
W drugie części spotkania doskonałej sytuacji do objęcia prowadzenie nie wykorzystał P. Kulczyk. Gospodarze w 85 minucie przeprowadzili akcję, która zaważyła na ostatecznym wyniku spotkania. Po zagraniu Kruczka, drugą bramkę strzelił nam z 12 metrów A. Kowalczyk.

0-1 P.Pastuszak(16min)
1-1 A.Kowalczyk(34min)
2-1 A.Kowalczyk(85min)