IV liga – grupa: śląska II – Aktualności, Wyniki, Mecze, Tabele, Statystyki

Derby są nasze, FORTECA DERBY SĄ NASZE ………

27 kwietnia, 2013 |

Tak śpiewali świerklańscy kibice po zakończonym meczu,…..,

Pierwsza i jedyna w tym spotkaniu bramka padła w 14. minucie spotkania. Jej autorem był Piotr Pastuszak. Od samego początku meczu zespół Fortecy prezentował się lepiej w każdym aspekcie gry. Zawodnicy Świerklan zdecydowanie nękali obronę rywali i stworzyli więcej akcji podbramkowych. Gospodarze głównie bronili się, jednak nie stworzyli dogodnej sytuacji. W drugiej części spotkania, mimo iż Polonia nieco obudziła się nie zdołała wyrównać wyniku. Rezultat do końca meczu nie zmienił się, a trzy punkty pojechały do Świerklan. Na 10 minut do końca spotkania sędzia główny oddelegował trenera Fortecy Piotra Haudera na trybuny. Drużyna Fortecy po znakomitym początku rundy (zwycięstwo 4:0 z Wisłą, 3:0 z Jastrzębiem, i 1:0 z Marklowicami), znajduje się na 7. miejscu w tabeli ligowej. Zespół Polonii Marklowice znalazł się w strefie spadkowej i walczy o ligowy byt

zdjęcia:

Zdjęcia z meczu.
Polonia Marklowice – Forteca Świerklany 0:1
Piotr Pastuszak 14.

Polonia: Mateusz Cywka, Piotr Szymiczek, Michał Skupień, Gabriel Szkatuła, Adam Procek, Paweł Grabiec (46. Mateusz Rączka), Karol Rek, Paweł Basik (60. Paweł Miczek), Łukasz Dzierżęga, Piotr Kobeszko (75. Mateusz Kołodziejczyk), Dominik Nikel.

Pozostali rezerwowi: Grzegorz Smiatek, Korneliusz Kotula, Bartłomiej Krakowczyk, Michał Mazur.

Żółte kartki: Łukasz Dzierżęga, Gabriel Szkatuła, Piotr Kobeszko (2 x żółta kartka = czerwona)

Trener: Franciszek Krótki

Forteca: Dawid Ucher, Daniel Lubszczyk (77. Sławomir Musiolik), Szymon Uliarczyk, Sebastian Kozik, Adam Ucher, Tomasz Zmuda (61. Karol Szypuła), Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski, Piotr Pastuszak, Maciej Wieczorek (67.Kamil Pancer ), Marek Gąsior (80. Karol Mrowiec).

Pozostali rezerwowi: Mateusz Łobaczewski.

Żółte kartki: Maciej Wieczorek, Sebastian Kozik, Daniel Lubszczyk, Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski, Kamil Pancer.

Trener: Piotr Hauder.

Sędziowali: Mateusz Szczepańczyk, Przemysław Ślizak, Tomasz Englert

Franciszek Krótki, trener Polonii Marklowice: W naszym wykonaniu dwie różne połowy. Pierwsza połowa bardzo słaba, druga już zdecydowanie lepsza. Zabrakło trochę szczęścia, aby doprowadzić do wyrównania. My jesteśmy po środowym Pucharze Polski, przeciwnik odpoczywał i w pierwszej połowie różnica motoryczna była widoczna, oni byli zdecydowanie szybsi, sprawniejsi. Druga część była zdecydowanie lepsza i szkoda, bo remis mógł być, a jak wiadomo każde punkty są dla nas ważne. No ale trzeba z tym żyć bo za parę dni kolejny mecz…

Piotr Hauder, trener LKS Forteca Świerklany: Byliśmy zdecydowanie lepsi. Jak na spotkanie derbowe przystało chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Powodem zwycięstwa była wola walki. Choć piłkarsko nie było za dobrze, uważam że o tą jedną bramkę byliśmy po prostu lepsi. Co do decyzji sędziego w ostatnich minutach to Nie mi to oceniać. Zostałem ukarany za to, że skrytykowałem jego decyzję. Sędziował tak jak potrafił najlepiej.